Aktuální žebříčky
Grand Prix Bad
Opava:
 
 
          MUŽI 
          ŽENY
          
 
.
 
Kalendář turnajů

 

 

 
GRAND PRIX BAD OPAVA

 

 

Opavští hráči na Hobby Cupu v Přerově 12.12.2009
Dva zástupci opavského rekreačního badmintonu se vydali na turnaj do Přerova a vedli si nadmíru úspěšně. V početné konkurenci zvítězil zcela jednoznačně Martin Sýkora, bronzovou příčku vybojoval Pavel Hromada a přestože spolu čtyřhru nehrávají, skončili i v ní na pěkném 2. místě. O tom, že ani výsledkově tak dobře zvládnutý turnaj nemusí být pohodový po všech stránkách, hovoří komentář Pavla Hromady, který najdete ZDE.
 
Druhý turnaj sezóny 2009/2010 (TCO, 21.11.2009)
Třetí listopadovou sobotu se v opavském Teniscentru odehrál za účasti 13 mužů a 10 žen další letošní turnaj neregistrovaných hráčů. V soutěži mužů zvítězil s přehledem Martin Sýkora, který neztratil v šestikolovém turnaji ani set, druhé místo obsadil Karel Sonnek a třetí skončil Petr Hošák. Mezi ženami byla nejlepší Jana Frydrychová, která zvítězila před Simonou Havrlantovou a Janou Ruckou. O dramatickém průběhu vypovídá fakt, že o konečné vítězce rozhodl jeden míček ze vzájemného utkání. Doplňkovou čtyřhru vyhráli Hošák s Polkou, nejlepším mixem byla dvojice Sonnek - Havrlantová.
 
Konečné pořadí turnaje najdete zde: (muži) + (ženy) + (čtyřhra)
První turnaj sezóny 2009/2010 (Otická, 3.10.2009)
3. října se odehrál další z turnajů seriálu GRAND PRIX BAD Opava. Zúčastnilo se 20 mužů a 5 žen. Z vítězství se nakonec radoval Radek Stebel před opavským Martinem Sýkorou, který se bodovým ziskem posunul na první místo dlouhodobé tabulky. V soutěži žen opět dominovala Simona Havrlantová, která si své vedení v GP BAD OPAVA jen pojistila. Doplňkovou soutěž čtyřher vyhrála dvojice Sonnek - Heralt.
 
Konečné pořadí turnaje najdete zde: (muži) + (ženy)
 
.
Turnaj mixů ve Vendryni
V sobotu 29. srpna 2009 se odehrál za účasti 30 párů velký turnaj smíšených čtyřher. Hrálo se již tradičně švýcarem na 7 kol. Výborného umístění dosáhli opavští badmintonisté, když obsadili čtyři z prvních pěti míst. Je jen škodou, že mix Hromada - Borýsková nedotáhl své vítězné tažení soutěží k  celkovému prvnímu místu. Z toho se radovali Waloszkovi z Karviné. Třetí místo si odnáší dvojice Sýkora - Opálková. 
 
"Noční badmintonový turnaj čtyřher" 15.8.2009
V Tenis centru Opava byl uspořádán první noční opavský turnaj čtyřher. Závěr turnaje byl těsně před třetí hodinou nad ránem, ale bojujícím hráčům nezvyklá herní hodina vůbec nevadila. Ze soutěže čtyřher mužů, ve které soutěžilo 21 dvojic, si prvenství odnášejí Navrátil s B. Goreckým, na druhém místě skončili Skácelík s Trochtou a na třetím domácí Grygar - Sýkora. Z 18 párů mixů prošla turnajem nejlépe dvojice S. Havrlantová - Grygar. Vedlo se i dalším domácím párům, na druhém místě se umístili manželé Sonnkovi, třetí byl mix Borýsková - Hromada. Třetí disciplínou byla čtyřhra žen, ve které se z vítězství radoval pár Hynečková - Fojtešková, který zvítězil díky vzájemnému zápasu před Borýskovou s J. Havrlantovou.
Závěrečné pořadí turnaje najdete zde: ženy , muži , mix
 
Foto I. MS a TS                              Foto II. PH
Pátý turnaj sezóny - (Tenis centrum Opava 13.6.2009) 
Tenis centrum hostilo v sobotu 13.6. další turnaj sezóny GRAND PRIX BAD Opava. Soutěže se zúčastnilo 19 mužů a 6 žen. Před zahájením turnaje převzali Simona Havrlantová a Karel Sonnek putovní poháry pro vítěze I. ročníku GP, které budou v jejich držení až příštího dubna. Poté vzplanuly nelítostné souboje. Ženy odehrály své zápasy v jedné skupině, jejíž vítězkou se stala při svém prvním startu Zuzana Lindovská, která hned v prvním utkání turnaje porazila v předčasném finále po boji Simonu Havrlantovou a jasně si tím řekla o prvenství v konečném pořadí, třetí skončila Jana Havrlantová. Soutěž mužů byla dramatická až do posledních míčků, velký boj o třetí místo svedli Pavel Hromada s Karlem Sonnkem, ale oproti zápasu ze základní části se vedlo lépe Karlovi, který zvítězil 2:1. Vítězem soutěže mužů, která se hrála na 7 kol švýcarským systémem, byl favorizovaný Martin Sýkora, který ve finále porazil celkem jasně Michaela Kleina. V doplňkových disciplínách se z vítězství radovali Simona Havrlantová se Šárkou Švábkovou (čtyřhra žen), Pavel Hromada s Karlem Sonnkem (čtyřhra mužů) a Simona Havrlantová s Karlem Sonnkem (mix). Posledně jmenovaný zaslouží uznání za závěrečný zápasový maratón. ve kterém odehrál téměř bez oddechu po třísetové bitvě o třetí místo ještě dalších 16 setů v mixu a čtyřhře. :-)
 
Konečné pořadí turnaje najdete zde: (muži) + (ženy)
Kompletní výsledkový servis ve formátu zip (1,2 MB): (podrobné výsledky)
 
Foto Tomáš Sonnek
 
Foto Olga Hromadová
 
ŽEBŘÍČEK GP Bad Opava po pěti turnajích (k 13.6.2009):
V čele žebříčku mužů je stále Karel Sonnek, stíhaný Martinem Sýkorou a Pavlem Hromadou. Ženské první místo udržela Simona Havrlantová před druhou Šárkou Švábkovou a třetí Olgou Hromadovou. 
Kompletní aktuální pořadí po 5. turnaji: (muži) + (ženy)
.
Čtvrtý turnaj sezóny - VII. ročník turnaje o titul přeborníků Opavy neregistrovaných (Opava 18.4.2009) 
V hale Základní školy Otická ulice se uskutečnil již VII. ročník turnaje o titul přeborníků Opavy neregistrovaných badmintonistů, který byl letos poprvé součástí celoroční soutěže seriálu GRAND PRIX BAD Opava. 
 
V soutěži žen, ve které startovalo 10 hráček, zvítězila opět po třech letech Simona Havrlantová a upevnila tak své první místo v GP BAD. Z druhého místa se radovala Barbora Hýlová, která se zúčastnila opavského turnaje poprvé. Třetí skončila Šárka Švábková. 
 
Drama až do posledních zápasů přinesl turnaj mužů. Probíhal za účasti 26 badmintonistů švýcarským systémem na 5 kol s následnými zápasy o první a třetí pořadí. Po urputném boji o třetí místo zvítězil Marian Polka 2:1 nad Pavlem Hromadou. Vítězství v celém turnaji znovu obhájil loňský přeborník Opavy Martin Sýkora, který ve finále přehrál Karla Sonnka 2:0.
 
V doplňkové soutěži čtyřher si mezi šesti páry nejlépe vedla krnovská dvojice Polka - Hošák, která porazila ve finále pár Sonnek - Hromada.
 
Výsledky turnaje najdete zde: (muži) + (ženy) + (čtyřhra)
 
Fotografie MS + KH         
 
Fotografie Milan Skuplík         
 
.Fotografie Olga Hromadová           

 

ŽEBŘÍČEK GP Bad Opava po čtyřech turnajích:
V čele žebříčku mužů je i po přeboru Opavy Karel Sonnek, který druhým místem v posledním turnaji získal do držení putovní pohár GRAN PRIX Bad Opava. Žebříček žen vede vítězka 3. a 4. turnaje sezóny Simona Havrlantová.
 Kompletní pořadí po 4. turnaji: (muži) + (ženy)

 

Třetí turnaj sezóny (Opava, 10.1.2009):
V hale ZŠ Otická ul. se uskutečnil 10. ledna 2009 již třetí turnaj ze seriálu GRAND PRIX BAD Opava neregistrovaných. Zúčastnilo se 41 mužů a 13 žen, v doplňkové soutěži čtyřher hrálo 9 dvojic. V turnaji zvítězil Radek Stebel před Martinem Sýkorou a Karlem Sonnkem. Soutěž žen vyhrála Simona Havrlantová před Olgou Hromadovou a Šárkou Švábkovou, čtyřhru pak dvojice Stebel - Heralt. 

Fotograf Milan Skuplík, další fotky z turnaje najdete ZDE      
. 
Novoroční turnaj mixů - 3.1.2009
Již tradičně se první sobotu v roce konal turnaj mixů. Vítězem se stali manželé Sonnkovi. Podrobné informace najdete ZDE. (http://www.novorocnibadminton2009.wbs.cz/)
 
Trocha historie amatérských turnajů v Opavě
Milan Selingr, Opava 17.10.2008 
Počátky badmintonu neregistrovaných hráčů sahají do roku 1971, kdy skupinka sportovních nadšenců, kteří si chodili zacvičit do tělocvičny na Tyršův stadión v Opavě, hledala nějaký netradiční sport, kterému by se začala věnovat intenzivněji... celý článek 
8.11.2008 Tenis centrum Opava uspořádalo v sobotu turnaj neregistrovaných hráčů. Z dramatických soubojů na kurtech vyšli vítězně Milan Řepík (dvouhra mužů), Jana Pavlíčková (dvouhra žen) a dvojice Petr Hošák - Marian Polka (čtyřhra). Soutěže se zúčastnilo 31 mužů a 14 žen. Výsledkové listiny a                                                                            Kompletní pořadí najdete ZDE.

 


   Copyright Ing. Milan Selingr (c) 2008-2010


.